Úvod » Knihy EGONA WIENERA » ZAPOMNĚNKY (Wiener Egon)


        

ZAPOMNĚNKY (Wiener Egon)

Kniha

PRODÁNO

 

Číslo produktu: E11
EAN kód: 9788087275993
Nelze uplatnit slevový kupón
Hlídací pes:
Hlídací pes
Název: ZAPOMNĚNKY
Autor: Wiener Egon
Fotografie: Reprodukce obrazů, kreseb nebo pohlednic
Nakladatelství: Vega-L, Nymburk
Rok vydání: 2015
Typ vazby: Vázaná, tvrdé desky
Počet stran: 203
Rozměry (mm): 250 x 170
Jazyk: Český
Typ tisku: Kniha

ZAPOMNĚNKY

Autor: Wiener Egon

Slovo ke knize napsal Arnošt Goldflam

 

.... a zde je malá upoutávka od autora:

 

Proč a na co zapomenout?

Co se má vrátit a na co jen vzpomínat? Kupředu levá, zpátky ni krok? Nebuďme slaboši a hledejme i v minulosti. Poznávejme, co bylo, protože pak to zlé se nám vyhne. Nevylévejme se špinavou vodou z vaničky i dítě. Ne vše bylo dříve krásné, ne vše, čeho se dožijí naše děti a vnuci bude to, co si přáli. 

 

Učme se a poznávejme. Pokud se to nepodaří pak, jak se říká: Budeme objevovat Ameriku. Vzpomínejme i přes „odpor“ dětí a snažme se, aby ti, co jsou dnes tak chytří, nesahali znova a znova na rozpálená kamna. Ať se poučí. Zapomínáme často. Ať je to aspoň vyrovnané, ať mluví obě strany. Není se za co stydět. Naši dědové a babičky nebyli žádní hlupáci. Nejen, že nám dali život, ale dali nám vyrůst, a nechali nás ověřit si školní vědomosti v praxi. Ne vždy jsme jim stačili za to poděkovat. 

 

Naše děti, vnuci, pravnuci mají, takříkajíc stále dost času. Jednou přijdou, rád bych tomu věřil a řeknou: Táto, mámo, mám starosti a málo času a dohodněme se. Aspoň jednou v týdnu, jedno odpoledne mi věnuj, ať si tě pamatuju, až se na tebe vnučky a vnuci budou ptát. A protože vím, že to takhle nefunguje, přál bych si, ale i Vám, abychom našli cestu k dětem i přes recepty na něco dobrého k jídlu, k něčemu, co dětem připomene mládí rodičů a prarodičů. Není to snadné. 

 

Zapomměnky, kniha, kterou jste právě otevřeli, se snaží o něco podobného. Připomenout si, co se stalo i Vám, na co jsme si sami sáhli a co nás popálilo, čemu jsme se smáli, co nás bolelo. Že jsme i my byli mladí, a že ne všechno se nám povedlo. Nebývá pokaždé posvícení. Ale bývala i tancovačka, dobré obědy, radosti z dobré práce, co zůstala za námi. Je toho víc, na co můžeme být pyšní, něco, co naši dobu posouvá tam, kam patří.  

 

Někdy jsme byli uspěchaní, často netrpěliví, ale co bylo hlavní, nezůstali jsme nikomu nic dlužní a neměli jsme dluhy. A tak nějak je to se vším. Nemít dluhy k dětem, ke společnosti. Vědět, na co dosáhneme, a možná se i uskromnit tak, aby v nás děti měly svůj vzor aspoň v něčem. Aby se nám podobaly, daly nám pocítit, že nás potřebují. Pokud ano, pak se svět vrací do správných kolejí….

 

Přeji Vám pěkné počtení

Váš Egon Wiener        

 

 

 

KRÁSNÁ ČTENÁŘKA ... nejen antikvariát

krasnactenarka.cz

pohlednice - knihy - grafické listy

 

 

Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: